0_Македонија.ПорталГраѓански секторМКД

Меѓународниот проект „Медија инкубатор“ со програма за обука на млади новинари

Студенти, новинари и сите кои се интересираат за темата социјални репортажи, имаат можност да се пријават на програма за обука на млади новинари која е дел од меѓународен проект „Медија инкубатор“ во организација на Гете-институт Скопје, во соработка со Балканскиот институт за регионална соработка (БИРС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close