0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталKultura.SlajderMakedonija.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Меѓународна научна конференција „Македонскиот јазик – извор на научни истражувања (дома и надвор)“

Меѓународна научна конференција „Македонскиот јазик – извор на научни истражувања (дома и надвор)“, ќе се одржи денеска во Амфитеатарот на Институот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ во Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close