0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Меѓународна конференција „Охридската школа на хуманизмот од Средниот век до денес во Европа и светот“

На конференцијата што ќе се одржи по пат на видео-врска ќе биде врачена и годинешната Светската награда за хуманизам за 2021 година што оваа година Охридската академија на хуманизмот ја додели на професорот Абдулах Шарчевиќ, редовен член на Академијата на науките и уметностите на БиХ и еден од водечките филозофи и мислители на Балканот и поширко во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close