ЕвропаЕвропа.Портал

Меѓународна кибер банда одговорна за напад врз ирскиот оператор за здравствени услуги

- Ова не е шпионажа. Тоа беше меѓународен напад, но тоа е само криминална кибер банда која бара пари, изјави Смит за националната телевизија РТЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close