0_Maqedoni.PortalInfopakoParashkimi i motitShoqëri

Më shumë shi në Kumanovë, pasdite bubullima dhe erë e përforcuar

Në 24 orët e fundit më shi ka rënë në Kumanovë - 17 litra në një metër katrorë, 14 në Manastir, 10 në Kriva Pallankë, 6 në Krushevë, Pozharan 5, Shkup Zajçev Rid 3, Gjurishte 2 dhe Tetovë 1.

Shkup, 3 korrik 2020 (MIA) – Në 24 orët e fundit më shi ka rënë në Kumanovë – 17 litra në një metër katrorë, 14 në Manastir, 10 në Kriva Pallankë, 6 në Krushevë, Pozharan 5, Shkup Zajçev Rid 3, Gjurishte 2 dhe Tetovë 1.

Moti do të jetë me diell  dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite sërish  do të ketë zhvillim lokal të vranësirave jostabile të shoqëruara me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar dhe paraqitje të bubullimës. Temperatura mksimale do të jetë në interval prej 31 deri 38 gradë Celsius. UV-8..

Në Shkup mot me diell  dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë kushte  për shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Deri kah mesi i javës së ardhshme do të jemi nën ndikim të masës  jostabile ajrore e cila do të shkaktojë të ketë paraqitje të shpeshtë  të shiut të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.  Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar dhe paraqitje të izoluar të breshrit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë Celsius. fb/

 

Back to top button
Close
Close