0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Me rastin e pjesëmarrjes tonë në EURO 2020, Dendias përmes një letre drejtuar Osmanit kërkon zbatim të plotë të Marrëveshjes së Prespës

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias me rastin e pjesëmarrjes së Maqedonisë së Veriut në Kampionatin Evropian, dërgoi letër deri tek homologu i tij Bujar Osmani, duke kërkuar implementim të plotë dhe të qëndrueshëm të Marrëveshjes së Prespës, por edhe përdorim të shkurtesës "NM" ose "RNM" në vend të "MKD", informuan burimet diplomatike greke, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close