Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меј – Путин: Русија да прекине со неодговорната активност

Британската премиерка Тереза Меј побара денеска од рускиот претседател Владимир Путин екстрадирање на двајцата Руси кои Велика Британија ги смета одговорни за труењето во Солсбери.

Back to top button
Close
Close