Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меј: И ветив на партијата дека ќе останам пратеник

Британската премиерка Тереза Меј изјави денеска дека планира да остане пратеник во Парламентот откако ќе ја напушти функцијата следниот месец.

Back to top button
Close
Close