BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Me helikopter shpëtohen gjashtë persona të bllokuar në fshatin malor grek nga moti i ligë

Banorët e fshatit malor në Greqinë qendrore, për disa ditë mbetën të bllokuar, pa ujë dhe energji elektrike, pas përmbytjeve të shkaktuara nga moti i ligë "Ianos", ndërsa herët këtë mëngjes, të paktën gjashtë persona u shpëtuan nga dy helikopterë në operacionin e Sekretariatit të Mbrojtjes Civile, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close