Оригинални текстови

Меѓаши: Добиваме дојави дека средношколците кои ја бојкотираат наставата се уценувани, загрозено нивното психо-физичкото здравје

По повод загрижувачки дојави на СОС линијата за деца и млади 070 390 632 и 02 2465 316 - при Детската амбасада МЕЃАШИ, поврзани со закани и опструкции врз ученици кои сакаат да го искажат своето незадоволство од образовните реформи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close