Дописници МКДДописници СветКултураКултура.ПорталОпштински вести

МД „Илинден“: За фолклорниот фестивал на Македонците нема пари од албанското Mинистерство за култура

Македонско друштво „Илинден“ - Тирана изразува незадоволство од одлуката на Министерството за култура на Албанија финансиски да не го поддржува одржувањето на „Фолклорниот фестивал на македонското малцинство во Албанија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close