0_Македонија.ПорталДописници СветОпштество

МД „Илинден“-Тирана ги повика Македонците од Гора масовно да ја подржат партијата „Единствена горанска партија“

Македонско друштво „Илинден”-Тирана искажувајќи подршка за „Единствена горанска партија“ на предвремените парламентарни избори во Косово што ќе се одржат на 14 следниот месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close