0_Македонија.ПорталДописници СветОпштество

МД „Илинден”со остра реакција за емисија во која Македонците во Горно Крчишта се прикажани како Власи

Македонското друштво „Илинден“-Тирана остро реагираше на, како што наведува, фабрикуваните информации во емисијата „Селата во Албанија“ на телевизијата „Топ ченел”.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close