EvropëEvropë.PortalKorrespondentë Botë

Mbi 500 raste të vdekjes në Francë, regjistrohen 33.417 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 33.417 raste të reja të koronavirusit, sipas të dhënave të Shëndetësisë publike të Francës dhe Ministrisë së Shëndetësisë. Një ditë më parë, 26, 771 persona ishin pozitivë në test. Gjithsej, janë dhënë 1.198.695 teste pozitive nga shpërthimi i epidemisë në Francë, njofton korrespondenti i MIA-s.

Back to top button
Close
Close