0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderShoqëri

Mbi 100 të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, Shahpanska ende ka vende të lira nëpër kopshte

ga 1.372 testet e bëra gjatë 24 orëve të kaluara, janë regjistruar 112 raste të reja me Kovid-19, kanë ndërruar jetë tetë persona, ndërsa janë shëruar 159 pacientë, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë. Aktualisht 47 fëmijë të moshës parashkollore, gjegjësisht tre grupe përkujdese dhe 14 të punësuar janë në izolim për shkak Kovid-19. Ende tërësisht nuk janë plotësuar kapacitetet në pajtim me protokollet për punë dhe ka vende të lira për vendosjen e fëmijëve nëpër kopshte, informoi dje ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shakpanska.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close