0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Mbështetje nga procesi Bërdo-Brioni për hapje të shpejtë të bisedimeve me BE-në, Shkupi kërkon që Sofja të tregojë madhësi evropiane

BE-ja ta përshpejtojë procesin e aderimit, duke bërë thirrje për hapjen e menjëhershme të bisedimeve të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, është një nga përfundimet në deklaratën e tetë presidentëve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë presidentin Stevo Pendarovski nga samiti i dhjetë në procesin Bërdo-Brioni në Slloveni.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close