0_Спорт.ПорталФудбал

Мбапе со ново „намигнување“ кон Реал Мадрид

Не е тајна дека францускиот репрезентативец е многу посакуван од раководството на „Бернабеу“, а и тој не е рамнодушен кон клубот.

Париз, 2 февруари 2020 (МИА) – Медиумите во Шпанија, како и навивачите ја следат секоја акција на Килијан Мбапе и дали е врзана за Реал Мадрид.

Не е тајна дека францускиот репрезентативец е многу посакуван од раководството на „Бернабеу“, а и тој не е рамнодушен кон клубот.

Во саботата, Мбапе направи уште едно „намигнување“ кон Реал Мадрид,

Ѕвездата на ПСЖ ги „лајкна“ фотографиите на Карим Бензема, Серхио Рамос и Виничиус по дуелот со Атлетико (Мадрид) на кој славеа „кралевите“ по победничкиот гол на Бензема.

Таг
Back to top button
Close
Close