0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikëShoqëri

Mbajtja e maskës në vend të hapur do të bëhet e obligueshme edhe me ligj, ndërsa grupimet kufizohen

- Më shumë se dy orë e gjysmë deputetët - anëtarë të Komisionit kuvendor për Shëndetësi debatuan për vetëm një amendament të parashtruar në ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mbrojtje të popullatës nga sëmundjet ngjitëse. Për këtë Ligj, që sillet me procedurë të shkurtër dhe ndryshimet e të cilit kanë lidhje me masat për përballje me virusin korona, deputetët nga shumica parlamentare parashtruan pesë amendamente, ndërsa amendamente kanë edhe Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close