ЕвропаСвет.Слајдер

Маж се заканува дека ќе активира бомба во владината зграда во Киев

Неидентификуван маж се заканува дека ќе активира бомба што тајно ја внел во зградата на украинската влада, објавија руските агенции, повикувајќи се на ТВ каналот „Украина-24“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close