Дописници МКДОпштество

Матуранти од Македонска Каменица протестираа против полагање државна матура

Група средношколци матуранти попладнево излегоа на протест пред општинската зграда во Македонска Каменица, барајќи да не се реализира најавеното полагање на државната матура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close