0_Sport,PortalFutboll

Matuidi, Kedira dhe Iguaini mund të largohen nga Juventusi

Lideri  dhe mbrojtësi aktual në trofeun në futbollin italian, Juventus, është i gatshëm të ndahet me një numër t madh të lojtarëve për shkak të përditësimit të ekipit këtë verë, transmeton "Tutosport".

Torino, 17 korrik 2020 (MIA) – Lideri  dhe mbrojtësi aktual në trofeun në futbollin italian, Juventus, është i gatshëm të ndahet me një numër t madh të lojtarëve për shkak të përditësimit të ekipit këtë verë, transmeton “Tutosport”.

Sipas burimit “Torinët” janë të gatshëm t’i lirojnë Gonzallo Iguainin, Federiko Bernardeskun, Sami Kediran, Blez Matuidin dhe Danielle Ruganin. Drejtoria e klubit është e gatshme të gjejë lojtarë të cilët përgjigjen në vizionin e Mauricio Sarit, si dhe ta ulin moshën mesatare të ekipit.

Lojtarët e tjerë të huazuar të Juventusit, si lluka pelegrini dhe Kristijan Romero, do të shiten apo shfrytëzohen si pjesë e marrëveshjes.

Paraprakisht ishte publikuar për shkëmbim të Mirelem Pjaniqit në Barcelonë për Artur Melon. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close