0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталДописници СветОпштество

Матиќ: Србите од средина на април ќе можат во Грција, а од 14 мај и преку Северна Македонија

Министерката за трговија, туризам и телекомуникации на Србија, Татјана Матиќ денеска изјави дека српските граѓани ќе можат, под одредени услови, да патуваат во Грција од 14 мај преку Северна Македонија, а од средината на април преку Бугарија со потврда за вакцинација или со антигенски тест.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close