0_Македонија.ПорталВидео изјаваДописници МКДОпштински вести

Материјалните штети во Глобал се огромни, од утре масовна солидарна акција за расчистување, најави Заев

Премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Општина Струмица Коста Јаневски денеска извршија увид во Трговскиот центар Глобал каде синоќа во доцните часови изби пожар.

Back to top button
Close
Close