Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Матарела назначи посредник во обидот за формирање нова влада на Италија

Италијанскиот претседател Серџо Матарела ја довери работата за формирање нова влада во рацете на посредник по оставката на премиерот Џузепе Конте, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close