ЕвропаЕвропа.Портал

Матарела го покани Марио Драги на преговори за состав на новата италијанска влада

Италијанскиот претседател Серџо Матарела побара да разговара денеска попладне со поранешниот шеф на Европската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги за состав на новата влада, соопшти претседателскиот кабинет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close