КултураКултура.Портал

Мастерклас на големиот хрватски илустратор Свјетлан Јунаковиќ на фестивалот „Литера“

Големиот хрватски илустратор Свјетлан Јунаковиќ ќе учествува на 3. Фестивал за литература и илустрација за деца „Литера 2021“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close