Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Масовно тестирање на деца на Ковид-19 во Хилдбургхаузен

Премиерот на германската провинција Турингија, Бодо Рамелов денеска го најави првото масовно тестирање на деца во најпогодената област Хилдбургхаузен, со цел  за да се утврдат причините за порастот на бројот на инфицирани со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close