0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Масовна вакцинација во Италија пред стартот на новата сезона

Новата сезона во италијанскиот клупски фудбал стартува на 21 август, а дотогаш сите фудбалери, кои ќе настапуваат во Серија А и Серија Б треба задолжително да бидат вакцинирани против коронавирус, соопшти Фудбалската федерација на Италија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close