Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Масовен протест во Атина, Ципрас и Варуфакис заедно со демонстрантите (ФОТО)

Масовно и со мали тензии на крајот, заврши протестот во центарот на Атина за одбележување на Денот на трудот, но и против новиот закон за работни односи на грчката Влада, јави дописничката на МИА.

Back to top button
Close
Close