Дописници СветСветСвет.Портал

Маск станува „технокрал“ на Тесла, а финансискиот директор – „господар на монетите“

Во официјален поднесок на „Тесла“ денеска до Комисијата за хартии од вредност и берзански тргувања (СЕК), Комисијата се информира дека функцијата на Елон Маск е преименувана во „технокрал“ на компанијата, а онаа на финансискиот директор Зак Кирхорн во „господар на монетите“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close