0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderShoqëri

MASH: Vijojnë përgatitjet për maturën shtetërore

– Shkollat e mesme po përgatiten për dhënien e maturës shtetërore. Në takimin onllajn të ministres së Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, drejtorët kanë informuar se veprojnë sipas zgjidhjes së përbashkët të Qeverisë dhe Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme për zbatimin e provimit përfundimtar, njoftoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

Back to top button
Close
Close