BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Masa të jashtëzakonshme restriktive edhe në tre pjesë të Greqisë

Bazuar në të dhënat epidemiologjike, masa kufizuese janë vendosur në njësitë rajonale të Kardicas, Pellas dhe Piresë që nga fillimi i këtij mëngjes, me urdhër të zëvendësministrit grek të Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias për të parandaluar më tej përhapja e koronavirusit, informon korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Athinë, 22 gusht 2020 (MIA) – Bazuar në të dhënat epidemiologjike, masa kufizuese janë vendosur në njësitë rajonale të Kardicas, Pellas dhe Piresë që nga fillimi i këtij mëngjes, me urdhër të zëvendësministrit grek të Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias për të parandaluar më tej përhapja e koronavirusit, informon korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Siç kumtuan nga Sekretarit i përgjithshëm i mbrojtjes civile të Greqisë, vendoset ndalesë për punë në objekte hotilerike dhe të ngjashme nga mesnata deri në orën 7 në mëngjes, ndërsa në tubimet, manifestime dhe të ngjashme, janë lejuar më së shumti 50 persona.

Kufizimet do të jenë në fuqi gjatë dhjetë ditëve të ardhshme, gjegjësisht deri më 1 shtator.

Masa të njëjta të tilla janë vendosur në 12 pjesë tjera të Greqisë. sr/sn/

 

Таг
Back to top button
Close
Close