Svet.SlajderЕвропа

Мас: Треба да се укине правото на вето на одредени земји-членки на ЕУ

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас денеска изјави дека на одредени земји-членки на Европска Унија треба да им биде одземено правото на вето

Back to top button
Close
Close