Svet.SlajderЕвропа

Мас: Никој не е нечувствителен на успехот или неуспехот на „своите соседи“

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас ја поврза својата посета на Приштина и утре на Белград со процесот на вакцинирање, нагласувајќи дека никој не е нечувствителен на успехот или неуспехот на „своите соседи“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close