0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Мас: Можно е заживување на иранскиот нуклеарен договор

-Ние напредуваме чекор по чекор во секој циклус на преговори и тргнуваме од принципот дека во контекст на иранските претседателски избори постојат големи шанси да ги заклучиме во догледна иднина, рече Мас на заедничката прес-конференција со американскиот државен секретар Ентони Блинкен во Берлин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close