ЕвропаЕвропа.Портал

Мас: Изјавите на Ердоган за Макрон се најлоши досега

Германскиот министер за надворешни работи Хаико Мас денеска ги осуди изјавите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за францускиот претседател Емануел Макрон како најлоши досега.

Back to top button
Close
Close