0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Мас: Германија сака да го поддржува Авганистан и по повлекувањето на своите војници од земјата

- Воената операција секогаш беше само еден елемент на нашата посветеност, рече шефот на дипломатијата, Хајко Мас, за весниците од германската медиумска групација „Фанке“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close