0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Мас: Германија нема да го промени ставот за „Северен тек 2“

-Не треба да зборуваме за европски суверенитет доколку тоа значи дека се што правиме во иднина ќе биде како што ќе сака Вашингтон, рече Мас во пресрет на инаугурацијата на Џо Бајден, кој на 20 јануари ќе го преземе претседателскиот мандат од Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close