Svet.SlajderЕвропа

Мас бара санкции за Лукашенко

Претседателот на Белорусија, Алесандат Лукашенко треба да биде на новата листа на санкции на Европската Унија, изјави денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close