0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Марсијал со „хет трик“, Јунајтед победи со 3:0

„Црвените ѓаволи“ веќе на 13 последователни натпревари немаат пораз, и продолжуваат да бркаат место во Топ 4 и веќе имаат 49 бода.

Манчестер, 24 јуни 2020 (МИА) – Ентони Марсијал постигна „хет-трик“, а Манчестер Јунајтед го совлада Шефилд Јунајтед со 3:0 во натпревар од 31. коло од Премиер лигата.

„Црвените ѓаволи“ веќе на 13 последователни натпревари немаат пораз, и продолжуваат да бркаат место во Топ 4 и веќе имаат 49 бода.

За гостинскиот тим, ова е втор последователен тежок пораз и трет последователен натпревар по обновувањето на првенството, во кој не успеаја да постигнат гол.

Тие остануваат со 44 поени во горната половина од табелата.

Резултати од Премиер лига:

Јунајтед – Шефилд 3:0
Њукасл – Астон Вила 1:1
Норвич – Евертон 0:1
Вулверхемптон – Борнемут 1:0

Таг
Back to top button
Close
Close