Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

„Марш за слободи“ против екстремната десница во 140 градови во Франција

Повеќе од 100 организации, синдикати, еколошки активисти, невладини организации, денес организираат демонстрации на кои сакаат да ги осудат „нападите врз слободите“, кои според нив се зголемуваат со засилувањето на крајната десница, но и законите кои ги ограничуваат слободите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close