Svet.SlajderСветСвет.Портал

Марш на израелската крајна десница во Источен Ерусалим

Повеќе од илјада Израелци под будно око на силни полициски сили, вечерва маршираа на парада во Источен Ерусалим на повик на крајната десница, што е прв тест за новата израелска Влада по заканите од палестинското движење Хамас, што го буди стравот од нова ескалација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close