0_Спорт.ПорталФудбал

Марсеј го совлада Стразбур и ја прекина серијата од четири натпревари без триумф

Во последниот натпревар од 10. коло во француската Лига 1, Олимпик Марсеј синоќа на домашен терен го совлада Стразбур со 2:0.

Back to top button
Close
Close