0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Marrëveshja për fqinjësi të mirë është bazë për marrëdhëniet me Bullgarinë, porositi pushteti, opozita kërkon nga Zaev qëndrim për Goce Dellçevin dhe gjuhën maqedone

Historia t'u lihet  historianëve,  ndërsa politika politikanëve është thirrje, e cila ditëve të fundit gjatë gjithë kohës po përsëritet nga ana e funksionarëve shtetëror në vend në lidhje me mosmarrëveshjet të cilat filluan midis Shkupit dhe Sofjes, pas dërgimit të memorandumit sqarues bullgar deri te vendet-anëtare të BE-së.

Back to top button
Close
Close