BallkanBallkan.Portal

Markoviq: Mali i Zi sundon me situatën me koronavirusin

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq deklaroi sot se Mali i Zi sundon me situatën, e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri, por se në javët e ardhshme duhet të veprojë edhe më me vendosmëri dhe më fuqishëm.

Podgoricë, 29 mars 2020 (MIA) – Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq deklaroi sot se Mali i Zi sundon me situatën, e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri, por se në javët e ardhshme duhet të veprojë edhe më me vendosmëri dhe më fuqishëm.

Ai tha se në Mal të Zi ka 620.000 banorë, ndërsa qëllimi është që ky numër të jetë më i madh, e jo më i vogël.

“Për këtë, nuk ekziston arbitrazh  për këtë që mundemi, e çfarë nuk mundemi, dhe nëse zakonet dhe traditat, sekulare po religjioze, janë mbi të drejtën e jetës dhe shlndetit të kombit”, tha Markoviq.

Таг
Back to top button
Close
Close