0_Sport,PortalFutboll

Marko Xhampaolo trajner i ri i Torinos

Marko Xhampaolo u emërua për trajner të ri të Torinos, u publikua në ueb faqen e ekipit italian. Kontrata me menaxherin 53-vjeçar është për dy vite.

Torino, 7 giusht 2020 (MIA) – Marko Xhampaolo u emërua për trajner të ri të Torinos, u publikua në ueb faqen e ekipit italian. Kontrata me menaxherin 53-vjeçar është për dy vite.

Para kësaj, ai punonte në Askoli, Kaljari, Siena, Katania, Çezena, Kremoneze, Empoli dhe Sampdoria.

Vitin e kaluar Torino e fitoi vendin e 16-të me 40 pikë. bsh/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close