0_Спорт.ПорталФудбал

Маркизио: Погба, врати се во Јувентус каде што ќе бидеш среќен повторно

Поранешниот играч за врска на Јувентус, Клаудио Маркизио, сака да го врати во торинскиот клуб играчот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба.

Торино, 18 ноември 2020 (МИА) – Поранешниот играч за врска на Јувентус, Клаудио Маркизио, сака да го врати во торинскиот клуб играчот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба.

Поранешниот играч на Италија остави порака преку Твитер до францускиот играч за врска:

– Те молам, Погба, врати се во Јувентус. Ќе бидеш среќен повторно. И јас исто така!

Дваесет и седумгодишниот Французин играше за Јувентус од 2012 до 2016 година, по што се пресели во Манчестер јунајтед. Оваа сезона Погба одигра 11 натпревари на сите турнири, на кои постигна еден гол и направи две асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close