СветСвет.Портал

Марк Брезински е идниот амбасадор на САД во Полска

Американскиот претседател Џо Бајден го избра Марк Брезински за амбасадор на САД во Полска, држава која се смета за клучно западно упориште против Русија, пишува „Ерусалим Пост“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close