0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Марио Драги доби мандат за состав на нова влада на Италија

Италијанскиот претседател Серџо Матарела денеска му даде мандат на поранешниот претседател на Европската централна банка Марио Драги за состав на нова влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close