0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Mariçiq: Prioriteti im është një gjyqësor i pavarur dhe punë pa presion

Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë marrëdhënie tradicionalisht të mira, falë marrëdhënieve jashtëzakonisht të ngushta të kultivuara nga qytetarët e këtyre vendeve. Kjo afërsi është një thesar që ne, politikanët, duhet ta ndjekim dhe ta mirëmbajmë. Të dy vendet kanë bashkëpunim të shkëlqyeshëm ekonomik, ndërsa marrëdhëniet e ngushta janë dëshmuar edhe një herë, gjatë pandemisë. Serbia ishte vendi i parë nga i cili erdhën vaksinat, ndërsa ne këtë veçanërisht e respektojmë. Për ne, është një akt solidariteti", thotë Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq në një intervistë për gazetën serbe "Politika".

Back to top button
Close
Close